Smaragd tromlovaný - XL

Smaragd je vzácný a cenný drahý kámen patřící do skupiny berylu. Jeho charakteristickou vlastností je zelená barva, která se pohybuje od světle zelené po intenzivně zelenou. Jeho barva je tak specifická, že slovo "smaragdová zeleň" se stalo synonymem pro zelenou barvu.

Co se týče fyzikálních vlastností, smaragd má tvrdost 7,5-8 na Mohsově stupnici tvrdosti, což znamená, že je relativně odolný proti poškrábání.

Smaragdy jsou známé svou krásou a vzácností. Historicky byly ceněny a používány jako symbol bohatství a královské moci. Dnes jsou smaragdy hojně využívány ve šperkařství a jsou ceněny pro svou estetickou hodnotu. Nejvyšší kvality smaragdů mají intenzivní zelenou barvu bez výrazných nečistot nebo inkluzí.

Smaragdy jsou často vyřezávány do různých tvarů, jako jsou brusy nebo kabošony. Jsou používány pro výrobu náhrdelníků, prstenů, náušnic, náramků a dalších šperků. Smaragdy jsou také sběratelskými kameny a jsou obdivovány pro svou vzácnost a jedinečnost.

Smaragdy mají také své místo v mýtech, tradicích a léčitelských vědách. Jsou spojovány s energií srdce, lásky a harmonie. Někteří lidé věří, že smaragdy mohou podporovat emocionální rovnováhu, posilovat intuici a pomáhat při duchovním růstu.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Možnosti doručení
176 Kč / ks
Smaragd tromlovaný - XL

Rozměry - 3 cm

Hmotnost - 17 gramů

Původ - Brazílie

Doplňkové parametry

Kategorie: TROMLOVANÉ KAMENY
Název: Smaragd
Barva: Zelená
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: