Ametrín - náramek sekaný

Náramek z Ametrínu

Ametrín má kombinaci fialově-zlatých až fialově-žlutých odstínů, které představují Ametyst a Citrín. Vzniká přirozeným způsobem, když se při geologických procesech ametyst (fialový odrůda křemene) postupně přeměňuje na citrín (žlutá odrůda křemene) v důsledku teploty a přítomnosti železa. Výsledkem je barevně zajímavý kámen, který kombinuje tyto dva odstíny v různých proporcích. Ametrín má obvykle skvrnitý vzor, který odhaluje přechod mezi ametystem a citrínem. 

 

Co se týče vlastností a využití, ametrín je ceněn pro svou krásu a energetické vlastnosti. Je spojován s vyrovnaností, intuicí, kreativitou a prosperitou. Věří se, že kombinuje léčivé vlastnosti ametystu a citrínu. Ametrín je také spojován se stimulací mentálního a fyzického růstu, posílením sebevědomí a podporou emocionálního vyrovnání.

Ametrín se často používá ve šperkařství pro výrobu různých druhů šperků, jako jsou náhrdelníky, náramky a prsteny. Jeho krásné barvy a unikátní vzory ho činí oblíbeným mezi sběrateli minerálů a milovníky drahých kamenů.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
69 Kč / ks
Ametrín - náramek sekaný

Délka - cca 17cm

Doplňkové parametry

Kategorie: NÁRAMKY
Název: Ametrín
Barva: Fialová, Žlutá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: